Znalazły się pieniądze na budowę ulicy Kwiatów Polskich

Rada m.st. Warszawy na sesji w dniu 16 marca br. dokonała zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Warszawy i uwzględniła w niej m.in. budowę ulicy Kwiatów Polskich z kwotą 2,8mln zł. Kwota ta ma być wydatkowana w latach 2017-2019, z takim założeniem, że w 2017 roku wydane zostanie 100 tyś.zł, w 2018 roku 1 mln zł, a w 2019 roku 1,7 mln zł.

Widok na ulicę Kwiatów Polskich

Dobrze, że w końcu znalazły się pieniądze na budowę ulicy Kwiatów Polskich. Wielu mieszkańców zapytuje jednak, a dlaczego akurat Kwiatów Polskich? Dlaczego akurat ulicę Kwiatów Polskich wybrano do budowy, a nie jakąkolwiek inną drogę, jak na przyład położoną w sąsiedztwie, w fatalnym stanie Motylkową?  Albo przypominającą obraz nędzy i rozpaczy Cylichowską? Przy tych ulicach przecież mieszka zdecydowanie większa liczba mieszkańców niż przy Kwiatów Polskich. Dlaczego znalazły się pieniądze właśnie na ulicę Kwiatów Polskich?

Mieszkańcom ulicy Kwiatów Polskich mocno zależało i byli już naprawdę zdeterminowani. Przychodzili na sesje Rady Dzielnicy Wawer, przychodzili na posiedzenia komisji, angażowali radnych dzielnicowych i miejskich, angażowali media. Mocno pomogło również to, że Spółka MPWiK nie mogła poradzić sobie z budową wodociągu na niewielkim odcinku tej ulicy z uwagi na jej niewielką szerokość i brak możliwości dotarcia do właścicieli położonych tam nieruchomości. Napisały o tym media, a ulica powoli stawała się symbolem urzędniczej niemocy.

I tak oto pieniądze się znalazły. Jak sprawić aby znalazły się na budowę innej ulicy… ulicy przy której Państwo mieszkają… na przykład Motylkowej czy Cylichowskiej? Rozpocząć działania tj. przychodzić na sesje Rady Dzielnicy Wawer, przychodzić na posiedzenia komisji, angażować radnych dzielnicowych i miejskich, angażować media…

 

 

2 komentarzy
  1. „Symbol urzędniczej niemocy – ul. Kwiatów Polskich” bardzo trafne określenie. Z treści artykułu wynika, źe został rozwiązany, a efekt całkowity będzie widoczny w 2019 r. Jednak Władze Dzielnicy Wawer i Warszawy w tym Radni Dzielnicy i Warszawy potrafią stanąć na wysokości zadania i rozwiązać problemy dotychczas nie rozwiązywalne, a stanowiące bardzo istotny problem. To pozwala bardziej optymistycznie patrzeć mieszkańcom Warszawy w przyszłość.

  2. jak widać ze zdjęcia – poszerzenie drogi jest możliwe tylko w lewą, czyli wschodnią stronę – droga w aktualnym kształcie powstała z działek po prawej stronie, wiec teraz czas, aby wschodnia część działek użyczyła na drogę.
    Droga wytyczona była z działki rodu Wójcików jako droga dojazdowa do własnych pól obrabianych jeszcze w latach 60-70 tych.
    Mam nadzieję, że miasto zwróci nam za działki, które poświęcone zostały na kształt aktualnej prywatnej drogi .
    Rdzenna mieszkanka Zerznia / od min. 6 pokoleń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>